GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Terrin 6801686
*
nr 680 1686
Terrin
med lock, Gefle, längd: 30 + 15
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2011
kl 17:58:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/2 13:53:56
1
100 kr
7/2 15:02:08
1
200 kr
7/2 15:43:46
2
200 kr
7/2 15:44:09
2
300 kr
7/2 17:11:25
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik lock serveringsskål svensk keramik svenska keramiker terrin
-
3194 Terrin med fat
Porslin, Genombruten dekor. Längd: 19-22 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:53
-
3069 Terriner
2 st, Rörstrand, Modell B & C, 1800-tal
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:12
*
Terrin
nr 680 1686
Terrin
med lock, Gefle, längd: 30 + 15
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/2 13:53:56 | 1 | 100 kr |
7/2 15:02:08 | 1 | 200 kr |
7/2 15:43:46 | 2 | 200 kr |
7/2 15:44:09 | 2 | 300 kr |
7/2 17:11:25 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik lock serveringsskål svensk keramik svenska keramiker terrin
-
3194 Terrin med fat
Porslin, Genombruten dekor. Längd: 19-22 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:53 -
3069 Terriner
2 st, Rörstrand, Modell B & C, 1800-tal
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:12